Veľká dobrovoľnícka akcia na Lietavskom hrade 18.-19.7.2020

Priatelia hradu Lietava, srdečne Vás pozývame na Veľkú dobrovoľnícku akciu na hrade Lietava, ktorá sa bude konať cez víkend 18.-19.7.2020.

Ako si viete predstaviť, práce na hrade je oveľa viac ako na kostole 🙂 a každá ruka je dobrá. Príďte na celý víkend, na jeden deň alebo aj na pár hodín. Ak nemôžete prísť, dajte vedieť svojim priateľom, ktorých by to mohlo zaujímať.

Organizačné pokyny:

 • Práce budú prebiehať oba dni približne v čase 10:00-16:00.
 • Pokiaľ viete dopredu, že sa chystáte prísť, dajte nám vedieť na email zdruzenie@hradlietava.sk. No ak prídete na poslednú chvíľu a bez ohlásenia, budeme sa tešiť úplne rovnako.
 • Ak prídete na celý víkend, vezmite si so sebou:
  • základnú výbavu ako na stanovačku (karimatka, spacák, prípadne stan,
  • potraviny a ostatné vybavenie podľa vlastného uváženia),
  • taktiež rukavice, pracovné oblečenie a vhodnú pracovnú obuv.
 • Pitnú vodu na hrad vyvážame v kanistroch. Prípadne je možné zakúpiť si nápoje a drobné občerstvenie aj v hradnom bufete.
 • Kontaktná osoba na hrade a koordinátor prác: Ľubomír Chobot, riaditeľ združenia.
 • Ak potrebujete poradiť s dopravou, parkovaním alebo máte iné otázky, neváhajte nás kontaktovať.
 • Prihlásiť sa na udalosť môžete tu: https://www.facebook.com/events/874744883020869/

Dobrovoľníctvo, priateľstvo a spomienka na Richarda

Táto akcia sa koná pri príležitosti nedožitých 45 rokov nášho vynikajúceho priateľa Richarda, spoluzakladateľa Združenia na záchranu Lietavského hradu, ktorý svojou prácou, energiou a unikátnym humorom na hrade zanechal nezmazateľnú pečať. Ak ste ho nepoznali, venovali sme mu samostatný článok https://hradlietava.sk/zomrel-zakladatel-zdruzenia-hradu-lietava/. Prirodzený bez života nesie so sebou aj takéto udalosti a za 21 rokov pôsobenia združenia nás už pár priateľov opustilo. Radi si na nich zaspomíname práve pri takýchto príležitostiach.

Richard

Dobrovoľníctvo je dôležitou súčasťou všetkých vyspelých demokracií. Ochota venovať trochu svojho osobného voľna niečomu zmysluplnému a bez nároku na finančnú odmenu, je samo o sebe odmenou. Ten dobrý pocit sa nedá zaplatiť žiadnymi peniazmi. A v konečnom dôsledku ho strávite s podobne zmýšľajúcimi ľuďmi, v kamarátskom duchu, s humorom a v lone prekrásnej prírody obkolesujúcej národnú kultúrnu pamiatku, Lietavský hrad.

Členstvo v združení, Sympatizanti, Riadni členovia

Či už ste členom združenia, alebo len nezávislým podporovateľom či fanúšikom záchrany Lietavského hradu, na každom z vás záleží. Pre členov združenia so štatútom Sympatizant sú všetky podujatia čisto na dobrovoľnej báze. Pre Riadnych členov združenia je to však dobrá príležitosť odpracovať pre záchranu hradu 3 dobrovoľnícke dni (resp. 24 hodín) do roka, za čo získavajú hlasovacie právo a možnosť aktívne sa podieľať na riadení združenia. Viac o členstve v Združení na záchranu Lietavského hradu sa dozviete tu: https://hradlietava.sk/o-zdruzeni/clenstvo-v-zdruzeni/

Milí priatelia, príbeh záchrany hradu Lietava 🏰 sa píše 🖍 už viac než 2️⃣0️⃣ rokov. Aj vy sa môžete stať jeho súčasťou. Stačí vyplniť on-line prihlášku.✅👍 S každým ďalším človekom sme silnejší a dokážeme urobiť oveľa viac. Ale zďaleka to nie je len o 🆒záchrane hradu. Oveľa viac je to o priateľstve, ktoré siaha ďaleko za hradné múry. Ste u nás srdečne vítaní. 😉
CHCEM SA STAŤ ČLENOM

Vidíme sa na hrade, priatelia 🙂
Správna rada Združenia na záchranu Lietavského hradu

Foto: Kika Chobotová, Daniel Grzybo Grzybek

Žiadne komentáre k "Veľká dobrovoľnícka akcia na Lietavskom hrade 18.-19.7.2020"


  Chcete pridať komentár?

  Some html is OK