Kontaktná hradná ZOO

Združenie na záchranu Lietavského h radu od roku 1999 uskutočňuje ambiciózny projekt záchrany hradu. Ľudia, ktorý spúšťali tento dnes úspešný projekt boli na konci 20.storočia mladí neskúsení dobrovoľníci, ktorí dnes sa vekovo blížia už k polstoročiu ľudského života. Preto sa organizácia okrem záchranných prác na hrade venuje aj budovaniu novej generácie. Nadviazala sa spolupráca so ZŠ v Lietave a vytvoril sa hradný krúžok.

Viac než 30 detí sa raz mesačne osobne v rámci detských možností zapája priamo do záchrany hradu. Nadšenie mladých „hradárov“ je vzácnou odmenou pre starých hradných „harcovníkov“ mnoho krát už unavených s náročnej takmer 20 ročnej práce. V rámci hradného krúžku sme sa rozhodli na hrade vytvoriť pre detské duše oficiálnu kontaktnú hradnú ZOO. Na hrade žijú už od roku 2016 alpínske kozy, ktorým v dolnom hrade sme vytvorili dôstojné a zároveň reprezentatívne ustajnenie.

Združenie spoločne s deťmi hradného krúžku sa rozhodli spoločne vytvoriť v areáli hradu niečo jedinečné a to malú kontaktnú ZOO v ktorej okrem spomínaných alpínskych kôz je dnes už aj obľúbený hradný kocúr FELIX. Úlohou projektu „Kontaktná ZOO“ je prehĺbiť v mladých ľuďoch vzťah ku zvieratám, bežne žijúcim v minulosti v hradnom areáli, ako bežná súčasť života. Projekt finančne podporila Nadácia SPP. Ďakujeme

       

 

Žiadne komentáre k "Kontaktná hradná ZOO"


    Chcete pridať komentár?

    Some html is OK