Valentín na Lietavskom hrade 17.2.2024 od 11:00

Ľúbite klobásky? Ľúbite manželku? Priateľa? Ľúbite varené víno? Potom by ste nemali chýbať v tento deň na hrade :).

Srdečne vás všetkých pozývame na tradičnú benefičnú akciu ❤️ Valentín na Lietavskom hrade – aj pre nezamilovaných ❤️. Tento rok sa vidíme už po 16. krát. V sobotu 17. 02. 2024 od 11:00 Vás budeme čakať priamo na nádvorí hradu Lietava – my – dobrovoľníci Združenia na záchranu Lietavského hradu.

Nebudú chýbať domáce grilované klobásy, čaj, rum, varené víno, LE-GEN-DÁR-NA TOMBOLA. V expozícii sa môžete tešiť na ukážky a výklad o dobových zbraniach od členov Spolku sv. Šebastiána, v dobovom oblečení s funkčnými replikami zbraní, ktoré sa kedysi na hrade naozaj používali. Uvidíte novinky, ktoré sme doteraz v expozícii vystavené nemali. A nielen uvidíte – zbrane si môžete chytiť do rúk, celá expozícia na hrade je „hmatová“ – vystavené máme repliky, preto je v poriadku sa vystavených predmetov dotýkať. Veríme, že tak budete mať dobrý zážitok deti aj dospelí.

Detaily k akcii budeme priebežne upresňovať.
Vstup na akciu je zdarma.
Občerstvenie na nádvorí hradu bude za dobrovoľný príspevok, ktorý poslúži na opravy hradu Lietava.

Fotky z akcie z minulého roku

👉Ak sa k nám chystáte👈

1) Budeme radi ak si donesiete vlastné hrnčeky a pomôžte nám nevytvárať zbytočný odpad.
2) Nezabudnite na turistické paličky, dobré topánky, teplé oblečenie a pitie. Na hrade nás bude veľa, môže byť viac snehu, cesta býva i šmyklavá, expozícia a bufet budú v niektorých momentoch preplnené a tak sa vám nemusí podariť zohriať hneď.
3) Napečte a prineste koláče. Stalo sa takou milou tradíciou, že mnohí donesieme koláče a ponúkame sa navzájom. Prestretý stôl bude aj tento rok
4) Psíčkari! Vaši miláčikovia sú aj naši miláčikovia a ste vítaní spolu, ak vaši kamoši znášajú dobre viac ľudí. Zbaľte však prosím náhubky.
5) Pomôžte nám s propagáciou akcie a pozvite svojich priateľov a známych. Aj na sociálnych sieťach – Facebook udalosť.

Pokiaľ by ste radi našu akciu podporili sponzorsky, napríklad cenami do tomboly, pohostením, či ako mediálny partner, ozvite sa nám. Vďaka.
Kontakt na organizátorov:

Olga Guttenová / olga.guttenova@hradlietava.sk / 0904 627 888 / Facebook: Oli Guttenová
Sonya Ujmiaková Zaťková sona.ujmiakova@hradlietava.sk

Žiadne komentáre k "Valentín na Lietavskom hrade 17.2.2024 od 11:00"


    Chcete pridať komentár?

    Some html is OK