ZDRUŽENIE NA ZÁCHRANU
HRADU LIETAVA
ZDRUŽENIE NA ZÁCHRANU
HRADU LIETAVA
ADRESA ZDRUŽENIA: LIETAVA 222, 013 18 LIETAVA; Č.Ú.: 26 23 53 52 11 / 1100
RIADITEĽ: ĽUBOMÍR CHOBOT - 0905 / 515 330; BRANISLAV PIROHA - 0948 / 003472
chobot@hradlietava.sk
Hlavná strana  >  Diskusia
DISKUSIA
DISKUSIA

Diskusia o Hrade Lietava
Diskusia o Hrade Lietava
(:: Home ::)

Klikni sem s pridaj príspevok
2656
January 18, 2008 - 10:08 PM
chobi

Ahoj priatelia hradných zrúcanín

posielam Vám adresu
kde si môžete pozrieť fotky akcie
Silvester 2007 Lietavský hrad.

http://lietava.rajce.idnes.cz/Silvester_2007_na_hrade/#album

S pozdravom chobi
Delete entry # 2656
2657
January 18, 2008 - 07:39 PM
Jajka Šnúrková

Ahojte,
nebojte sa, ved ja vam tiez budem pomahat na Lietave, len ma to musite naucit :) Teda, myslim, ze predavat knizky a brozurky by som zvladla aj bez dodatocneho vzdelavania. Ale take prace na hrade, tak to isto budem potrebovat zaskolit. Ale mate dalsieho dobrovolnika do zbierky. ;) No a s Radom sme vymysleli, ze by sme mohli dat vyrobit puzzle hradu a predavat to. Co vy na to?
Delete entry # 2657
2658
January 16, 2008 - 11:50 PM
Rado z MT

Nazdar, nazdar. Tak dnes sme sa stretli Chobi, Šnurka a ja v Lietave a okrem iného sme preberali aj priritné práce na tento rok a cca termíny začatia. Všetko v tejto chvíli záleží od počasia. Ale ak sa zima bude takto správať aj naďalej a bude ignorovať kalendár, tak ja osobne zvažujem prvú akciu spraviť už 21. - 23. marca ! Už spomínannú 5. a 6. bránu je potrebné dorobiť najneskôr do konca apríla, lebo potrebujeme kazdú trubku lešenia, čo je na hrade a nemôže byť lešenieaj na týchto bránach a aj v Hlavnej veži, kde sa v apríli začína makať !!!! Čiže aby som bol konkrétny, na 6. bráne dorobíme lešenie ešte o 1 "patro" a zakonzervujeme korunu múru. Dorobí sa vylahčovací záklenok a hydroizolácia na 5. bráne. No a "najzábavnejšia" vec bude...vybobriť ako spravíme lešenie až ku korune v interiéry Hlavnej veže + doprava materiálu do nej a podobne. Ešte predtým bude archeológ začisťovať interiér tohto objektu, na čo som veľmo zvedavý aj ja osobne. A pár ľudí bude makať aj v cisterne na jej úplnom vyčistení. To bude pekná makačka. Na 99% plánujem pobyt na hrade aj na Veľkonočné sviatky, teda od štvrtka večera do pondelka pobedia. Treba robiť no...doba je zlá.
Asi takto plán na marec - nuž čo už, keď sme najlepší... Ak som na dačo pozabudol, ospravedlňujem sa a vyhovorím sa na únavu. Ale verím, že pozornému oku riaditeľa to nejde a doplní ma, však Chobi? :-)
Delete entry # 2658
2659
January 15, 2008 - 11:10 PM
Rado z MT

Milí priatelia a fandovia najúžasnejšej a najromantickejšej ruiničky v Strednej Európe menom Lietava. Včera mi v záchvate eufórie oznámil Chobi, že vraj že budeme začínať sezónu tento rok 1.4. Ja sa však - ak to počasie dovolí, chystám na hrad o víkend skôr. Preto privýtam spoločnosť - ak by mal dakto záujem. Budem robiť prípravné práce na objekte 5. a 6. brány, ktoré chcem tento rok definitívne dokončiť tak, aby sme mali jeden uzavretý celok hotový a schopný prezentovania. Čiže nebude to nijako extra náročná príprava a práca, ale bude veľmi potrebná. ( dobré vínko iste nebude chýbať, tak šup, šup na hrad...
Delete entry # 2659
2660
January 15, 2008 - 10:45 PM
snurka

Dnes som zistil, ze mi sezonne akcie na hrade chybaju. Treba obcas zamakat pre dobro hradu. Dufam, ze sa skoro zideme na najblizsej akcii. Zdravim cely kolektiv.
Delete entry # 2660
2661
January 10, 2008 - 07:34 AM
Michal

Dakujem za odpoved. Bolo by super, keby sa podarilo zakonzervovat Hlavnu vezu a taktiez prvu branu. Tento rok vas pridem opat nepozorovane navstivit :-) (ako kazdy rok). Pracovna vytazenost mi nedovoluje prilozit aj ruku k dielu, ale dufam, ze to nebude vzdy tak. Kazdopadne vam velmi drzim palce a budem nadalej sledovat vase pracovne aktivity na nete. S pozdravom.
Michal
Delete entry # 2661
2662
January 08, 2008 - 08:34 PM
chobot
znzlh@centrum.sk

Doplním Radov komentár o dôležitý fakt. Tento rok sme síce nezískali financie na konzervačné práce hlavnej veže, ale sme získali finančnú podporu na pamiatkový výskum, ktorý aj tento rok úspešne prebehol a získali sme taktiež financie na projektovú dokumentáciu konzervácie a zastrešenia nielen objektu Hlavnej veže ale aj objektu Veže starej brány. Taktiež projektovú dokumentáciu už máme v rukách. Takže odpoveď na Tvoju otázku je : Áno, tento rok sme robili na objekte Hlavnej veže. No a ak nás MK SR podporí v tomto roku tak objekty Hlavná veža a napríklad aj Prvá brána sú prioritné na najbližšie zásahové konzervačné práce.
Delete entry # 2662
2663
January 07, 2008 - 08:10 PM
Rado z MT

Zdravím Michal. Asi takto sa majú veci. Jedna vec je podaný projekt, ktorým chceme niečo realizovať. Druhá vec je, ako rozhodne MK SR a ako sumou ten projekt podporí. Takže rok 2007 dopadol tak, že táto časť projektu podporená nebola a Konzervácia Hlavnej veže sa nekonala...Ale budeme skúšať ďalej. V najhoršom prípade sa do nej pustíme aj bez projektových peňazí v rámci dobrovoľných brigád. Ale samozrejme, konzervácia koruny a omietok v interiéry bude náročná, časovo aj finančne a na to bude treba väčšie zdroje. Asi toľko..
Delete entry # 2663
2664
January 07, 2008 - 02:36 PM
Michal

Dobry den,
v prispevku (a prilozenom projekte)pana Chobota zo zaciatku minuleho roka sa hovorilo a zacati sanacie Hlavnej veze hradu. Podarilo sa v priebehu roka nieco z tohto vykonat? Dakujem a drzim palce.
Michal
Delete entry # 2664
2665
January 06, 2008 - 12:34 PM
Rado z MT

Milí priatelia. Konečne som mal ped pár dňami tú možnosť a prvý raz som sa osobne zúčastnil pri vítaní Nového roka na hrade. Bolo to...no SUPER !!! Do Lietavy ( dúfam, že čoskoro budem o nej hovoriť, ako o svojom bydlisku ) som dorazil aj s Lukáškom o 19:50 večer. Vaky napraté vínnym mokom sa už tešili na naše hrdlá. Po debatke u Luba sme sa vypravili do hospody Garáž (občas tam robieva jedno veľmi krásne dievča menom Alenka), kde sme si šupli lahev vína. O 22:20 sme vyrazili peškom na hrad lesnou cestou...

Tu to celé nevošlo.
Celý príbeh Rada z MT na stránke www.obnova.sk v sekcii Lietavský hrad.

Časť príspevku sem skopíroval chobi
Delete entry # 2665
[Top] Page # ... 169  170  171  172  173  174  175  176  177  178  of 178 [bottom]

PHP Guestbook · Web Directory
Foto: Aleš Hoferek.