ZDRUŽENIE NA ZÁCHRANU
HRADU LIETAVA
ZDRUŽENIE NA ZÁCHRANU
HRADU LIETAVA
ADRESA ZDRUŽENIA: LIETAVA 222, 013 18 LIETAVA; Č.Ú.: 26 23 53 52 11 / 1100
RIADITEĽ: ĽUBOMÍR CHOBOT - 0905 / 515 330; BRANISLAV PIROHA - 0948 / 003472
chobot@hradlietava.sk
Hlavná strana  >  Diskusia
DISKUSIA
DISKUSIA

Diskusia o Hrade Lietava
Diskusia o Hrade Lietava
(:: Home ::)

Klikni sem s pridaj príspevok
2626
February 24, 2008 - 07:33 PM
stano

Ďakujem. Ale k hradu. Ľubo budeme musieť riešiť problém s motorkármi. Ich arogancia a bezohľadnosť nemá hraníc. Už ohrozujú bezpečnosť bežných turistov a to ostatné negatíva nechcem ani rozmazávať. Proste ak to ináč nepôjde navrhujem obnoviť padaciu bránu.
Delete entry # 2626
2627
February 16, 2008 - 10:53 AM
chobi

Všetko najlepšie k narodeninám Ti prajeme Stanislav náš a hádam jupíka donesieš keď si už mal tak okrúhle výročie. Na Tvoje zdravie !!!
Delete entry # 2627
2628
February 16, 2008 - 09:07 AM
fcbytca
fcbytca@hotmail.com

dobre mam to, v stredu a stvrtok mam volno takze by som to mohol aj stihnut, pozrel som to na rychlo a nemal by to byt az taky problem ale dam si na tom zalezat aby to davalo ten spravny zmysel....a ako sa bude dat tak urcite dojdem a asi tak ako som chodieval kedysi na bicykli z Bytce..urcite toho pofotim vela kedze je to mojo naj hoby po futbale.
Delete entry # 2628
2629
February 14, 2008 - 08:41 PM
Rado z MT

Lubo to troška zveličil a pomýlil pojmy. Nezrútila sa klenba, ale zbytok klenobného vyľahčovacieho pásu. Z jednej strany z neho bol už len nábeh v stene a z druhej to bol taký zlepenec, ktorý bol už celkom rozpadnutý a nesúdržný. Navyše bol to dodatočne murovaný pás na omietku, čiže nemal s pôvodným murivom ani žiadnu väzbu. To, že pravdepodobne spadne, bolo jasné už dlho, otázka bola len kedy sa tak stane. A naštastie sa stalo. Ale nejde o žiadnu tragédiu. Asi tak...
Delete entry # 2629
2630
February 14, 2008 - 08:18 PM
Fero
ferok@zoznam.sk

"sa zrútila v priestore piatej brány narušená klenba". Bola v zozname statického posudku? Piatej bráne sa predsa venovala intenzívna starostlivosť. Však ani zima nebola tuhá. Uverejníš aj nejaké foto?
Delete entry # 2630
2631
February 14, 2008 - 07:46 PM
chobi

Prezentácia sponzorov je možná tým spôsobom ako spomína stano aj Ty, tak ak by si niekoho poznal kto by nás chcel podporiť daj vedieť poteší nás to.
K tomu prekladu asi toľko v angličtine budú len tieto body : HLAVNA STRANA - tú už máme preloženú, HISTORIA - bude iná kratšia tu už máme preloženú, ZAUJIMAVOSTI - tam je potrebný preklad.
Pošlem Ti prvú zaujímavosť v slovenčine na mail a uvidíš ako to pôjde. Zatiaľ vdaka a pricestuj na hrad je to zážitok naživo.
Delete entry # 2631
2632
February 14, 2008 - 07:25 PM
fcbytca
fcbytca@hotmail.com

ja som skor myzlel ze nemusis davat tabulky po celom hrade, skor moze spravit niaku tabulku pred hradom a tam vymenovat tych ktory prispeli alebo to mozes dat web stranku....stou anlinou na web stranku, mozno by som mohol nieco prelozit aj ja. mozes niaky mali odstavec poslat a ja to prelozim...som sice dost zaneprazdneni s robotou ale najdem si niake hodinky ked zena spi :D a ty potom mozes povedat ci sa ti to paci alebo nie a ja by som ti prelozil cele, moja anglina je dobra kedze som tu uz od decstva
Delete entry # 2632
2633
February 14, 2008 - 06:37 PM
stano

Ľubo ale sponzora môžeš zviditelniť napr. na net stránke, prípadne v nejakej publikácii, resp. na pohľadnici nie?
Prečo nezvážiť aj tieto možnosti napríklad.
Delete entry # 2633
2634
February 14, 2008 - 04:58 PM
chobi

Anglická verzia našej stránky sa už začala pripravovať no nejako to zamrzlo. Potrebovali by sme niekoho kto by zdarma a v rámci gramatiky preložil aspoň najdôležitejšie body našej webovej stránky. Pokiaľ niekoho poznáte kto by bol ochotný uvítame takúto pomoc. Ohľadom nápadu "Adoptuj si hrad" môj skromný názor je taký, že akýkoľvek sponzor finančný či nefinančný má možnosť podpísania - Zmluvy o reklame s našou organizáciou - a dotyčná firma si to môže dať do nákladov. Systém tabuliek je proti nášmu štýlu práce, pretože naša činnosť má taký zmysel že konzervujeme zrúcaninu v terajšej podobe a predstava že by sme mali na múry vešať tabulky sponzorov sa nám nepáči. Každopádne ma teší to že aj okrem nás niekto sa pokúša pomôcť tak nádhernej zrúcanine akou je hrad Lietava.
Delete entry # 2634
2635
February 14, 2008 - 07:43 AM
fcbytca
fcbytca@hotmail.com

zdravym, sorry ze som sa neozval skor, rozmyslal som nadtym ako by sa dalo pomoz s peniazmy na opravu a tak a ma napadlo ze tu v Kanada robia take akcia ako "adoptuj" si chodnik alebo lavicku a take ine veci. Vlastne funguje to tak ze zaplatis napriklad 100$ rocne a oni ti daju tvoje meno na tabulku. Ja som tak rozmyslal ze ci take nieco ne existuje na SVK?? a co myslis ze ci by sa to niak ujalo "adoptuj si hrad" a mozno by nebolo zle dat stranku urobit aj v Angline/Nemcine...tym padom by mala viac navstevnosti atd. mozno aj zahranicnich sponzorov/ turistov...co vy na to?
Delete entry # 2635
2636
February 13, 2008 - 12:58 PM
chobi

Cez tento víkend sa zrútila v priestore piatej brány narušená klenba, sme radi že to spadlo aspoň v tomto období keď na hrad chodí menej turistov. Odkaz pre Laca : V okolí hradu je už toľko prisťahovalcov čo nevedia čo s peniazmi tak si kúpia koňa. Pravdu povediac ma ich koníček nezaujíma no mohli by si pri svojích potulkách zaplatiť aj niekoho kto bude po nich čistiť lajná. No dôležité je že sa Ti na hrade páčilo, tak môžeš kedykoľvek pricestovať pomáhať na hrad, tešíme sa na každé nové tváre.
Delete entry # 2636
2637
February 12, 2008 - 09:05 PM
laco
laco1099@azet.sk

v nedelu som bol na hrade, bolo tam super a konečne som mohol naživo vidieť čo ste to tam vlastne spravili a veľmi sa mi to páčilo, bolo vidieť, že s tým hradom sa čosi deje. ale na ceste som si všimol čerstvý nával od nejakého kona, tak by som chcel vedieť že, kde tam chovajú v okolí kone, alebo kto konkrétne tam má kona. dakujem
Delete entry # 2637
2638
February 05, 2008 - 03:17 PM
chobi

Združenie na záchranu Lietavského hradu je úspešne zaregistrované v registri právnických osôb pre prímanie 2% z daní za rok 2007. Všetkým, ktorí nás podporíte v tomto roku vopred ďakujeme.Kde boli použité Vaše finančné prostriedky v rámci 2% počas predošlých rokov sa dočítate tu na tejto stránke v kolónke VYROCNA SPRAVA.
Delete entry # 2638
2639
February 02, 2008 - 11:14 AM
Jajka

Ahojte,
aj ja velmi rada pridem odhalovat tajomstvo studne. Legenda opradena tajomstvom. To znie velmi dobre. A hadam nas tam bude dost. Vsimla som si, ze aj na obnova.sk sa hlasi vela zaujemcov. :)
Delete entry # 2639
2640
January 31, 2008 - 01:11 PM
chobi

Nazdar lietavskí hradári, včera som bol na hrade naším Samurajom 4x4, snehu bolo neúrekom, počasie skvelé,do Perényho brány som nevyšiel bolo klzko (samozrejme že som sa o to pokúsil :-).
Dôvod návštevy bol samozrejme pracovný, mal som tam odborníka na okapy a rýne, ktorý nám v rámci možností skvelo a hlavne funkčne opravil zdarma zvod vody z dočasnej strechy Veže starej brány. Akcia bola potrebná, lebo stena bola samí ľad od zatečenej vody. Bolo tam však strašne dobre, slniečko svietilo, ja viem že mi všetci závidíte.
Delete entry # 2640
[Top] Page # ... 169  170  171  172  173  174  175  176  177  178  of 178 [Bottom]

PHP Guestbook · Web Directory
Foto: Aleš Hoferek.